KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13881023
nr 1388 1023
Hugo Zuhr
(1895-1971), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, 1944. Olja på duk, 54x64, yttermått inklusive ram: 77x87 cm
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:17:48
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
- Klassiska
29 mar
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Hugo Zuhr
Läs mer om Hugo Zuhr